Koleżanki i Koledzy,

w tym roku obchodzimy 40. rocznicę narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ,,Solidarność’’. Ten wyjątkowy dzień – 31 sierpnia to szczególna karta w historii naszego Narodu. W 1980 r. serca Polaków wypełniła nadzieja i wiara, że Polska będzie suwerennym i wolnym krajem. Dzięki zaangażowaniu i poświęceniu wielu naszych rodaków możemy celebrować to święto państwowe ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej.

Niestety, obecna sytuacja, którą determinuje koronawirus zmusiła Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ ,,Solidarność’’ oraz naszą Organizację Zakładową do odwołania wielu z  planowanych eventów. Obostrzenia wprowadzone przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i rząd Rzeczypospolitej Polskiej nie pozwalają nam na uczczenie tego pięknego święta wszystkich Polaków, w sposób, który wcześniej planowaliśmy. Wytyczne, dotyczące między innymi, utrzymania dużego dystansu społecznego, ograniczenia zgromadzeń do 150 osób sprawiają, że w tym roku obchody 31 sierpnia będą zorganizowane w skromnej formule.

W związku z powyższym, aby uczcić Dzień Solidarności i Wolności -święto państwowe, za zgodą Dyrektora przystroiliśmy ogrodzenie w pobliżu bram wjazdowych naszej firmy we flagi ,,Solidarności’’ oraz baner naszej Organizacji Zakładowej. Dzięki temu, każdy pracownik poczuje wyjątkowość w dniu tego święta. Warto utrwalać i przypominać ten wyjątkowy moment w dziejach naszego kraju – początek drogi ku odzyskaniu suwerenności, wolności oraz samorządności.