Koleżanki i Koledzy,

W środę 27.10.2021 roku o godzinie 15:30 przed firmą Bridgestone Poznań odbędzie się pikieta. Pokażemy swoje niezadowolenie ze sposobu zarządzania oraz traktowania Pracowników.

Zapraszamy wszystkie osoby, które są niezadowolone z obecnej sytuacji w Bridgestone Poznań do udziału w manifestacji. Pokażmy pracodawcy ilu Pracowników jest niezadowolonych.

Od maja br. nie możemy zrealizować planu przez co nasze premie są dużo niższe. Pracodawca nie chce odejmować od planu przyczyn zewnętrznych, na które pracownicy nie mają żadnego wpływu.

Dodatkowo bezprawne wstrzymywanie wynagrodzeń i zasiłków chorobowych, włamywanie się podczas kontroli L4 na teren posesji pracowników oraz nadużywanie monitoringu jest skandaliczne.

Jeszcze kilka lat temu wszelkie postoje z powodu większych awarii maszyn czy też inne większe problemy były uwzględniane odliczane od planu fabryki.

Niestety nowa polityka doprowadziła do tego, że m.in. postoje wynikające z braku części zamiennych czy problemy z firmą zewnętrzną, skutkują pomniejszeniem naszych premii.

Premia co do zasady ma motywować ale jeśli wiemy, że nie mamy na nią wpływu to niestety nie spełnia swojego zadania. Prowadziliśmy rozmowy z pracodawcą przy stole lecz nie przynosiły one skutku. Dlatego jesteśmy zmuszeni do podjęcia bardziej radykalnych kroków.

To jest właśnie ten moment, aby pokazać SOLIDARNOŚĆ PRACOWNIKÓW!!!

Wszystkich uczestników prosimy o zakrycie maseczką ust i nosa oraz zachowanie 1,5 metrowego dystansu.